Odszumianie nagrań z dyktafonu, telefonu – czyszczenie nagrań

odszumianie nagrań łódź, czyszczenie nagrańOferujemy usługę odszumiania , usuwania szumów, zniekształceń i czyszczenia  plików audio. Odszumianie i czyszczenie nagrań ze starych kaset magnetofonowych, płyt itp. Jesteśmy w stanie zredukować szumy, wzmocnić nagranie, zredukować przesterowanie, oraz spróbować odzyskać niesłyszalne słowa. Możemy też zmniejszyć, bądź wyeliminować trzaski, klipy i inne zakłócające odbiór odgłosy z Waszych nagrań. Usługa realizowana jest zwykle w krótkim czasie i staramy się aby była realizowana z jak najlepszym efektem. Jeśli macie Państwo nagrania z komórek, dyktafonów, bądź innych urządzeń rejestrujących, na których jakość nagrania jest niewystarczająca – zapraszamy do nas postaramy się temu zaradzić!

Oferujemy:

 • Odszumianie amatorskich nagrań z dyktafonu
 • Odszumianie nagrań profesjonalnych, lektorskich itp.
 • Wzmacnianie poziomów i kompresję nagrań
 • Odszumianie i regeneracja plików muzycznych – remastering
 • Odzyskiwanie niesłyszalnych słów z nagrań
 • Redukcję szumów, i klipów w nagraniu
 • Usuwanie klików z nagrań audio
 • Usuwanie przesterów z nagrania
 • Usuwanie szumów z tła nagrań lektorskich
 • Funkcja “rozjaśniania” głosu – poszerzania alikwotów
 • Poprawę jakości nagrania z dyktafonu

Większość osób, które kiedykolwiek korzystały z dyktafonu wie, że zwykle część nagrania jest nieczytelna. Bywa tak ze względu na miejsce nagrania, na warunki panujące wokół ( hałas, szum wiatru, poruszające się osoby itp. ) oraz na jakość dyktafonu i sposobu kompresji ( np. pliki mp3 z małym bitrate ). Nie każdy też zdaje sobie sprawę, że takie nagranie można nieco polepszyć (wydobyć niesłyszalne, lub niezrozumiałe słowa ) A w niektórych przypadkach można nawet usłyszeć cały sens nagranej rozmowy z zupełnie niezrozumiałego bełkotu, czy szumu. Szansa na wydobycie interesujących nas treści z dyktafonu zależy od jakości sprzętu, jakości nagrania, oraz jak najmniejszej kompresji pliku. Najlepsze nagranie będzie w pliku wav. 24 lub 16 bit i o częstotliwości 96 Khz lub 44.100 Khz. W zależności od posiadanego przez Państwa sprzętu najlepiej ustawić po prostu jak najwyższą jakość zapisu nagrania.

Przed przystąpieniem do obróbki dźwięku zawsze słuchamy nagrania i stwierdzamy czy jakość jest na tyle dobra, żeby nasze działanie dało lepszy efekt. Jeśli są wątpliwości co do jakości przesłanego pliku wysyłamy krótką, obrobioną już próbkę z Państwa nagrania. Gdy po przesłuchaniu są Państwo zadowoleni z jakości wysłanej próbki to działamy dalej. Po przesłaniu całości nagrania zawsze dajemy jeszcze szansę na wzmocnienie fragmentów, które Państwa najbardziej interesują i staramy się te fragmenty jak najlepiej “wyciągnąć” z rozmowy, czy śpiewu.

Odszumianie i czyszczenie nagrań

Cena usługi odszumiania i czyszczenia nagrań zależy od długości przesłanego materiału i od jakości jakiej Państwo oczekujecie. Usługę realizujemy w oparciu o najnowszy sprzęt do tego typu zastosowań. Posiadamy profesjonalnie wyposażoną i odpowiednio wytłumioną reżyserkę. Można wysłać nam plik audio za pomocą poczty elektronicznej, bądź też przyjechać do nas do studia. Na odszumianie, usuwanie przesterów i wzmacnianie zwykle trzeba poczekać około dnia lub dwóch. Tutaj przykładowe nagranie (dyktafon), z którego usunęliśmy “tło” i wydobyliśmy słowa, które były mało słyszalne. I tak nie wszystkie słowa można usłyszeć, ponieważ czasami nie pozwala na to nagranie, ale zwykle już można domyśleć się kontekstu rozmowy itp.

 

 

Jak wysłać do nas pliki do odszumiania nagrania, bądź czyszczenia ? Pliki do 100 Mb na pocztę: studionagran11@wp.pl  Większe pliki do 2 Gb można za darmo przesłać

klikając tutaj:  Wetransfer  W razie jakichkolwiek problemów prosimy kliknąć na naszą instrukcję wysyłania tutaj: POMOC

                                            

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail